2011: Mařena a Honza Chrž opět na cestách směr východ

2011: Mařena a Honza Chrž opět na cestách směr východ

Naši staří kamarádi Mařena a Honza Chrž zase vyjeli na tradiční výlet východním směrem. Nejlépe že by Čína, ale to prý asi neklapne. Budeme vám přinášet poctivě zprávy z cesty a pokud možno i s fotkama. Držíme vám palce kluci!

Ahoj, tak konečně zdravíme domů. Jsme už v Kazachstánu u Aralského jezera a města Aralsk. Motorky zatím šlapou SUPER. Tady je zrovna  přes 30 stupňů. Konečně jsme taky našli internet. Dnes máme z domova najeto 4700km, jsme tedy již týden na cestě.

Maďarsko dobrý, Ukrajina taky dobrý, benzín 23 Kč na naše, 50 Euro za každého jsme platili policajtům - prý za překročenou rychlost, jo - a na hranicích do Ruska mi ukrajinský policajt sebral můj památeční švédský nůž. Prostě se mu líbil, protože mi ho vzal tajně.
 
Rusko celkem taky v pohodě, benzín 18 Kč na naše, opět pokuta za rychlost a opět 50 Eur ua každého. Od té chvíle se celkem hlídáme a snažíme se jezdit podle předpisů. Asi 500 km před kazašskýma hranicema bylo celkem chladno, jen kolem 17 stupňů.
 
Hranice do Kazachstánu taky celkem v poklidu - asi 2,5 hodiny celkem a kazachstánskej celník si řekl o 500 rublů - podle jeho slov RYCHLÝ PRACHY, jinak nás prý nechá z motorek vše vyložit, dostal 400 a byl spokojenej. Na naše je to 250 Kč, takže ani nás to moc nebolelo. V Kazachstánu už šla teplota celkem rychle nahoru, i přes 34 stupňů. V Kazachstánu stojí benzin 95 oktanu 14 korun na naše, ukrutná pohodička....Předevčírem přestala Honzovi brzdit motorka - předek. Chtěli jsme ji odvzdušnit, ale utrhli jsme odvzdušňovák. Tak jsme to včera ve měste OKTOBE opravovali u jednoho místniho chlapíka v garáži. Taky bylo třeba navštívit soustružníka, ale nakonec po několika hodinách Guzzi opět brzdí jak zběsilá. Jestě nás ten dobrodinec pozval na čaj a jídlo a taky nás vzal do města na imigrační milici - tam jsme od nich totiž potřebovali razítko na jeden formulář z hranice. Nakonec nás ještě vyvedl z města, aby jsme nebloudili, a popřál nám šťastnou cestu. Za pomoc si nic nevzal a dal nám ještě na sebe telefon, kdyby jsme potřebovali pomoc ať voláme, že má celkem dost známých. Rozlehlost kazašských stepí je obrovská a nekonečná. Jede se třeba i 60 km rovně, prostě mazec. Kvalita silnic je různá, ale mají i dost nových a v lepším stavu než u nás. Do Kyrgyzstánu nám zbývá ještě asi 1200km. Toť ve zkratce asi vše, až to zas půjde, tak něco napíšem.

Mařena a Honza
 


Fotogalerie k článku

Ještě v čechách
Památník na 2.světovou
I tam jsou drsňáci na choperech
A bábovky tam jsou taky pěkný
Oprava v bojových podmínkách
Asi místní D1
Honza na svém NTX 750
Velbloudi tak to je fatamorgána né?
Tak ten ještě nezapomněl
Asi trochu sucho


Komentáře

Re: 2011: Mařena a Honza Chrž opět na cestách směr východ
JR | 13.06.2011 16:49

Avatar
Zase další kousek světa kam se kluci podívaj :-)

Re: 2011: Mařena a Honza Chrž opět na cestách směr východ
riantini | 14.06.2011 17:21

Avatar
Držíme palce ať se vám daří a motorky šlapou chlapci!!
Posílejte fotky a povídání.
Ciao Jirka

Napsat komentář

* Titulek:

* Vaše jméno:

* Komentář:

Captcha
* Opište kód z obrázku: