Mařena a Honza Chrž na cestách směr východ č.2

Mařena a Honza Chrž na cestách směr východ č.2

Tak zase zdravíme domů,tentokrát už z Kyrgystánu od jezera ISIKUL

Od Aralského jezera jsme jeli dál na město Turkystán, kde nám jeden místní poradil že je možné navštívit mauzoleum. Je to prý po Mekce druhé nejsvatější místo všech muslimů. A úplně to nejvíc tady v Asii. Vyrazili jsme tam tedy a po zaplacení vstupného 200 Tenge [24Kc] mohli jít dovnitř. Má to tam takovou zvlaštní atmosféru. Samozřejmě uvnitř platí zákaz focení. Pak už jsme pokračovali směrem ke Kyrgystánské hranici. Jo a cestou jsme jestě taky zaplatili pokutu nebo spíš úplatek za rychlost. Na úplně novém úseku silnice, byla 50-tka a my jeli 91km/h. Dostali od nás 5200 Tenge [624Kc], víc už jsme neměli, protože na hranice to byl už jen kousek.

15.6. 2011 Kazachstánsko-Kyrgyzská hranice byla v pohodě,celá procedura trvala něco přes hoďku, úplatky žádné a ještě nám poradili co a kde je dobré videt.

První noc spíme v horách [asi 2200m], v turistické chatě, lehce totiž prší a je jen asi 5 stupňů. Zároveň se nám to i hodí, že si můžeme dát horkou sprchu. To vše za 500 Som na jednoho [ 192Kc]. Ráno pokračujeme k jezeru Karakol, u něj ve stejnojmenném městě to otáčíme, protože dál do města Osh už nechceme. Prý tam není nic k vidění a možná i banditi.

Ráno, asi po 30 km, XT stávkuje-nejde jiskra. Mařena zkouší kde co a nakonec musí vyměnit cívky v motoru i se snímačem zapalovaní. Co z toho je v pytli neví, ale hlavně že motorka zase VRČÍ !!  Asi po 300km sjiždime z hlavní silnice a přes vesnici Tunuk jedem po šotolinové cestě do hor. Chceme projet pres sedlo, které by mělo být někde ve výšce 3480m. Cesta se celkem dost zhoršuje, pak už jen vyjeté koleje. Zdolaváme taky 4 celkem hluboké brody a když asi po 5 hodinách [85 kilometrů] dorazime na vrchol, výškoměr ukazuje 3500 metrů!!

Nejhorší však je ze cesta dál: je ješte zavátá sněhem, a tak tedy musíme zpět. Je už teměř tma. Sjiždíme 10km a přes brody už úplně po tmě. Nakonec stavíme stany ve 3000 metrech, hned u cesty. Máme toho plný brejle, máme hlad, promočený boty a je jen asi 4 stupně. Ráno jsme uz v pohodě a dojíždíme zpět do civilizace. Na druhý pokus si vybíráme uz lepší cestu a od včera 19.6. jsme už u jezera ISIKUL. Jezero je výšce 1700m a hory kolem nej mají přes 3300m. Je fakt hodně velký - počítáme, ze než ho objedem, natočíme nejakých 450 až 500km.

Rádi bychom poslali jestě nějaké fotky, ale nemají tady čtečku na karty, zkusim to pak jestě někde cestou.

 Marena a Honza


Fotogalerie k článku

Mausoleum Turkystán
Jezero Karakol
Oprava neposlušného XT
Cesta do sedla
Jeden z mnoha brodů
Cesta na sněhu
3500 metrů vysoko
Jezero ISIKUL
Zil na 100 procent


Komentáře

Re: Mařena a Honza Chrž na cestách směr východ č.2
mittwoch | 21.06.2011 22:08

Avatar

Parádní,to jsou motorkáři a né jako mi co jezdíme kolem komína.
A kam se hrabou ty dva na těch bmw s tím auto doprovodem-mec gregorovci... :)

Re: Mařena a Honza Chrž na cestách směr východ č.2
Riantini | 21.06.2011 22:40

Avatar
To máš svatou pravdu kámo a ještě když jim to platí továrna BMW prima vejlet né? Tady to si kluci všechno pctivě odpracovali a uštřili! To jsou opravdový hrdinové!!
Držíme vám palce kluci!!!

Napsat komentář

* Titulek:

* Vaše jméno:

* Komentář:

Captcha
* Opište kód z obrázku: