Mařena a Honza Chrž na cestách směr východ č.3

Mařena a Honza Chrž na cestách směr východ č.3

Objezd jezera Isikul už dále bez nejakých zvláštností. Po celém severním břehu jezera nás provázelo panorama zasněžených vrcholků pohoří Tjan Shan.

Ješte by jsme rádi zmínili jak je v Kyrgystánu levné telefonování.

Bylo nám totiž divné, že všichni a hlavně holky pořád mají telefon u ucha. Nechali jsme si tedy vše vysvětlit a je to tak, že v síti BEELINE, je tarif se kterým mají cenu 1 som za minutu [což je 0.39kc], sms taky za 1 som a volaní do CZ z jejich simky je 12 som/minuta [4.64Kc]. Jo a za 1 dolar je 45 som. Toho všeho Mařena tedy využil a koupil si za 100 som jejich simku a na ní už byl kredit 60 som. FAKT VÝHODNÉ !!!!!!!!!!

Od jezera Isikul už klesáme k hlavnímu městu Biskek, tam procházíme OBROVSKOU tržnici, kde je možné koupit úplně vše a velmi levně. Do Číny je to totiž velice blízko a autorská práva na značky nikdo neřeši. Koupit ale něco opravdu Kyrgyžského prakticky nelze, vyjímkou je snad jen VODKA!

Odtud mizíme už během odpoledne. Už jedeme asi jen 20 km a hledáme vhodné místo na spaní a potřebujem taky udělat výměny olejů na motorkách. Máme totiž najeto už těsně pod 8000km.

Hranice do Kazachstánu ok, celkem asi 2 hoďky, žádné úplatky, takže pohoda. Na celnici taky potkaváme jednoho Angličana, jede na Yamaze WR 250R z Londýna, přes Kyrgystán, Mogolsko do Magadanu. [ kdo neví je to nejzašši místo na severu Ruska, kam se vůbec nechá dojet.]

Přejeme mu hodně štěstí!

Od hranic jedem na Alma-atu a dál na severo východ směrem na Čínu ke kaňonu Sharin. Nemaj to vůbec označený a tak to přejíždíme a asi o 30 km dál se ptáme ve městě na cestu. Pak už to trefujem. Je to ale 22,5 km od silnice po prašné cestě, no tedy spíš jen vyjeté koleje.

Celá ta anabáze ovšem stojí za to. Fotíme to ze zhora a pak vidíme že je cesta i uvnitř kaňonu.

Mařena to jde zkusit a daří se. Je třeba ale pěkně s endurovat dolů, ale taky pak nahoru. Na to se težší NTX moc nehodí, takže dole je jen XT.

Je to tam fakt užasné. Doufáme že Vám to naše fotky alespoň trochu vypoví. Tady už to opravdu naposled otáčíme a od teď se už budem opravdu jen přibližovat k domovu.

Jedem zas na Alma-atu, Astanu a pak do Ruska na Čeljabinsk. Asi 500km před Astanou stavíme ješte u jezera Balchas ve stejnojmeném městě odkud teď píšem. Je tu přes 30 stupňu, tak se půjdem vykoupat a taky zde musíme zařídit registraci na Milici.

Bez té cizinec nemuže být na uzemí Kazachstánu dýl než 5 dnů. Z domova máme k dnešku najeto 9500 km. Mařena a Honza


Fotogalerie k článku

Sharin canon s motorkama
i v Alma-ate mají motorkáře
Mařena mění stroje a letí dom
Krakonošova zahrádka či co?
Sharin kaňon
Sharin kaňon
Kaňon s XT
Kaňon s XT
Jezero Balchas
Jezero Balchas
Plody jezera Balchals


Komentáře

Re: Mařena a Honza Chrž na cestách směr východ č.3
Indian | 11.07.2011 10:38

Avatar
Docela dobrej RUN, Mařeno...zdravím z Čech, Indian, WH

Napsat komentář

* Titulek:

* Vaše jméno:

* Komentář:

Captcha
* Opište kód z obrázku: