Náš Guzzí farář Maximilián u zpovědi

Náš Guzzí farář Maximilián u zpovědi

Jak už většina z vás ví, máme v našem klubu dva úžasné kluky, faráře z řádu Premonstrátů, Maxe a Evermoda. Jak se dostali ke Guzzinám a jak projíždí životem s tímto vzácným povolání a posláním vám přinášíme ve zpovědi s Maxem.

Když jsem poprvé potkal naše přátele faráře Maxe a Evermoda , bylo to před zhruba asi tak osmy lety na panychidě na faře v  Mladé Bříšti.

A už tenkrát, jsem si těchto chlapíků moc vážil. Už jen pro to co dělají a jak se snaží pomáhat ostatním, jak ve víře tak i v dění kolem motorek.

A jesli si myslíte že v každém klubu je nějaký ten farář, tak to se tedy pletete.                                                     Riantini                                                                                                                                                                                      

1 -  Představ se, co děláš a tak.
Pocházím ze Slezska od Českého Těšína. V Čechách jsem se ocitl díky vstupu do řádu premonstrátů v Želivě. Před 15 lety jsem přijal kněžské svěcení a pak postupně působil u Humpolce, krátce v Heřmanově Městci a nyní v Keblově. 

2 - Jak jsi se dostal k motocyklům Moto Guzzi?
Díky kamarádovi Aleši Pražákovi, který měl Californii a jednou se na mě obrátil, zda by nebylo možno u mě v kostele udělat rozloučení s jedním jejich kamarádem, který na motorce zemřel. Po troše váhání, o motorářích jsem měl tenkrát matnou představu, spíše negativní, jsem souhlasil. A nezůstalo to jen u rozloučení, opeklo se prase, narazil se sud, posedělo se a já s úžasem zjistil, že se sešla parta fajn lidí, v drtivé většině vlastnící guzzin. Tak začala tradiční panychida. Zatím trvá bez přerušení.

3 - Co máš za model a proč?
Nejsem rodilý motorkář, který vyrostl na pionýrech apod. Na panychidách mě kamarádi tlačili, abych si už nějakou tu guzzinu pořídil. Až když jsem byl v Heřmaňáku, tak se naskytla nabídka Šakalíka, na kterém jsem se trochu naučil jezdit, ale záhy jsem zjistil, že je mě moc malý. A loni se nedalo odolat příležitosti Californie Clasic, vpodstatě nové za úžasnou cenu. Mám rád spíš pohodu a klasiku, proto mi Californie zcela vyhovuje.

4 - Jaké na ní máš doplňky a úpravy?
Zatím žádné, snad jen že jsem si tam dal navigaci Tom Tom, kufry Hepko-becker 40l, ale jistě v budoucnu budou, snad ještě letos přídavná světla.

5 - Nejzajímavější a nebo nejvzdálenější cesta?
Jelikož nejezdím moc dlouho, tak jediná dlouhá a fakt super cesta byla loni do Morterone na sraz Moto Guzzi Clubu Mandello del Lario.
A kam by jsi se na své motorce chtěl podívat?
Anglie, mám tam několik přátel, Irsko

6 - Vysněný motocykl?
Už mám.

7 - Co pro Tebe značka Moto Guzzi znamená?
Přátelé, příležitost poznávat zajímavé lidi i způsob naplňování mého povolání, i motorkáři mají duši, které potřebují spásu.


Fotogalerie k článku

Max a jeho Jackalík
Doutník není hřích
S Mercedesem vznešeně
Moje současná láska
Na Stelviu vítězně
Když pípa tak Guzzi
Tradiční jarní žehnání
Tak s Evermodem nám to jde bezvadně
Moje první Guzzi
Křtiny malého Medvěda
Křtiny malého Medvěda
Před farou je vždy rušno
Křtiny malého Medvěda
To jsem já
Na faře v Keblově


Komentáře

Re: Náš Guzzí farář Maximilián u zpovědi
Roman-aprilia | 11.02.2010 18:50

Avatar
Ten farář je ňákej divnej,ale pípu a mašinu má boží !

Re: Náš Guzzí farář Maximilián u zpovědi
Pot'a | 11.02.2010 22:34

Avatar
Ten farář je ňákej divnej,ale pípu a mašinu má boží !

:D

Re: Náš Guzzí farář Maximilián u zpovědi
Jarča | 14.03.2010 20:15

Avatar
Je to boží člověk  :)
J.

Napsat komentář

* Titulek:

* Vaše jméno:

* Komentář:

Captcha
* Opište kód z obrázku: