Rozhovor s Jirkou Křenkem, fotografem F1

Rozhovor s Jirkou Křenkem, fotografem F1

Jiří Křenek známý to český fotograf. Z 85 fotografů z celého světa, jediný čech s akreditací pro focení F1. Ale hlavně dlouholetý Guzzista, vždy vysmátý a v pohodě.

 Jiří Křenek  (nar. 1974) absolvoval Střední odborné fotografické učiliště v Praze, později Institut tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě. Od roku 1992 pracuje jako fotoreportér v časopiseckém vydavatelství Alex Springer. Za své fotografie získal řadu ocenění – mimo jiné dvě 1. místa v soutěži Czech Press Photo (2000, 2002), grant pražského primátora (2001), hlavní cenu Talentinum (2001), 1. cenu za nejlepší výtvarnou fotografii motoristického sportu v Paříži (2004) nebo  Cenu Jaromíra Funkeho za druhé místo v soutěži o nejlepšího českého fotografa do 35 let (2004).
1. místo - 19. Mezinárodní AUTO-festival hotel Ritz - Paříž  (2004)

1 - Představ se, co děláš a tak.
Jsem fotograf, hlavně mě baví fotit akční sporty jako jsou Formule 1 či MotoGP, v zimě zase zimní sporty jako Snow Board či skoky na lyžích. Dále mne baví
dokumenty o moderních lidech.

2 - Jak jsi se dostal k motocyklům Moto Guzzi?
Náhodu jako všechno v mém životě. Byl jsem vyslán Frantou Gorczycou, tehdy kolegou ze Světa Motorů, na straz Moto Guzzi do Sušice, tuším že to bylo v roce 1993. A hned mě Sušické KOZY nadosmrti okouzlily!!!

3 - Co máš za model a proč?
Brevu 1100 protože byla cenově dostupná a hlavně je to skvělá cestovní motorka! Několikrát jsme na ní s manželkou ujeli přes 800km za den a dalo se to v pohodě zvládnout!

4 - Jáké na ní máš doplňky a úpravy?
Originál plexi, přídavnou navigaci Tom Tom, neoriginál kufry Hepko-becker 40l, a vzadu velký kufr Givi 52l.

5 - Nejzajímavější a nebo nejvzdálenější cesta?
Během roku toho hodně nacestuji v autě nebo v letadle za závody F1. Takže na motorku není tolik času, několikrát jsme byli s Blankou (ženou) v Chorvatsku či Itálii u moře. Loni jsme jeli do Slovinských Alp, dopuručuji Triglavské
Alpy! Je to tam jak v ráji, úzké silničky a žádný provoz. Také jsem jel kdysi v USA po Route 66, ale to nebylo na Guzzi ale na Victoria Vegas, perfektní zážitek.

A kam by jsi se na své motorce chtěl podívat?
Asi Skandinávie či ostrov Man.

6 - Vysněný motocykl?
Mám rád Italské značky, kdybych byl sporťák tak Aprilia RSV Mille.

7 - Co pro Tebe značka Moto Guzzi znamená?
Kamarády kteří v nouzi pomůžou a jsou stejně praštěný jako já. Jsem rád že Guzzi z dálky nepoznáte jen podle tvaru, ale také podle specifikého
zvuku!!!

Díky moc Jiří a přejeme vám s Blankou, mnoho šťastných kilometrů v sedle vaší Brevy.


Fotogalerie k článku

S ženou Blankou
S ženou Blankou
Alpy jsou krásné
Alpy jsou krásné
V alpách je v létě rušno
Alpy jsou krásné
Moje druhá láska
Alpy jsou krásné
Fotografování další láska
Něco z F1
Něco z F1
Něco z F1
Jo a Moto GP
Moto GP
Moto GP
A na kole to také jde


Komentáře

Napsat komentář

* Titulek:

* Vaše jméno:

* Komentář:

Captcha
* Opište kód z obrázku: