Budoucnost MOTO GUZZI v Mandellu

Budoucnost MOTO GUZZI v Mandellu

Nejnovější zprávy z Italského tisku, La Provincia di Leco. Opět zpracoval padre Evermod a my Vám opět přinášíme. Forza Guzzi!!

BUDOUCNOST MANDELLA

Práce ve fabrice. Moto Guzzi uvolnila 24 milionů Eur.

Firma včera (29.10) oznámila zahájení rekonstrukčních prací v Mandellu: ještě se neví co se 24mi nezaměstnanými.


Ožila jednání mezi zastupitelstvem a firmou o budoucnosti MOTO GUZZI. První novina vycházející z jednání, která byla zahájena včera ráno v Confidustria ( Nár. svaz průmyslníků ) Lecco je, že majitelé mají v úmyslu zkonkretizovat část ujednání podepsaného v roce 2006 o restrukturalizaci průmyslové zóny na Via Parodi v Mandellu. Bod, který byl kladně potvrzen oběma stranami.

Po ukončení první části plánu investic – 3 mil. Eur vynaložených na zabezpečení budov - se na jaře přejde do druhé fáze projektu odpovídající investici 2,4 mil Eur na rekonstrukci trvající 8 měsíců a umožňující realizaci nové průmyslové budovy odpovídající novým technologiím. Představenstvem tak byl přijat názor zastupitelstva, které doporučuje využít dobu krize k rozvinutí možností, které skýtá značka Guzzi. Zároveň tak s propuštěním 24 zaměstnanců na podporu budou zahájeny práce na rekonstrukci v očekávání oživení trhu.

Firma se zavázala dokončit plán investic 12 mil.Eur vyčleněných na opravu budov a hodlá v krátké době konkretizovat také dokončení restylingu motocyklů Guzzi – tento projekt má spolknout 5 mil. Eur  během let 2011 – 2013 – po kterém bude následovat výroba nových motocyklů zmodernizovaných jak po stránce motorické, tak estetické.

Celkové investice Piaggia budou cirka 14 mil.Eur, ale jsou doprovázeny určitou obětí pro Mandello: přenesení vývoje a kanceláří. Oběť, kterou zaměstnanci a zastupitelstvo nejsou ochotni zatím přijmout.

První ochutnávka budoucnosti MOTO GUZZI bude na výstavě v Miláně od 11. listopadu, kde Piaggio představí některé prototypy navržené v Noale.
Firma včerejší jednání hodnotí pozitivně, neboť se poprvé dospělo k detailům týkajících se průmyslových předpokladů značky Guzzi. Zastupitelstvo pak požaduje, aby na příštím setkání koncern prezentoval detailní plán pro snazší pochopení konkrétní budoucnosti z průmyslového hlediska – osud propuštěných, stěhování kanceláří a využití průmyslové zóny na Via Parodi.

Gloria Riva  LA PROVINCIA DI LECCO  30/10/09

Padre Evermod a Jirka Riant


Fotogalerie k článku

Mandello 60 let
Před fabrikou


Komentáře

Napsat komentář

* Titulek:

* Vaše jméno:

* Komentář:

Captcha
* Opište kód z obrázku: